Hayvan Yatakları Çeşitleri ve Fiyatları

Hayvan Yatakları Çeşitleri ve Fiyatları; tüm büyükbaş hayvan türlerinin sağlığı ile tam uyumlu olan ve olmazsa olmaz ürünlerin en başında yer almaktadır. En başta, tüm hayvanların altlarını temiz tutar ve türlü hastalık çeşitlerinden uzak kalmalarını, zararlı bakterilerden korunmalarını sağlar. Meme mikrobu olarak da bilinen ve özellikle süt verme niteliği açısından ayrı bir öneme sahip bulunan inekler için söz konusu en önemli risk grubunu da ortadan kaldırmayı başarır. Klebsiella mastitis ismi ile de bilinmekte olan hastalıklarının tamamının önüne geçer. Süt verimini, gerçekten de çok ciddi oranlar doğrultusunda artırmaya yönelik bir etki sağlar. Öyle ki; mevcut süt üretiminin, %17 ile %25 arasında değişen oranlarda artırma olasılığı olduğu bilinmektedir. Bu da çok daha fazla süt ve yine çok daha fazla oranlarda net kâra dayalı bir kazanç artışı olarak değerlendirilebilir.

İnek yataklarının anti bakteriyel olması, son derece önemlidir. Bu hususta daha fazla bilgi almak üzere en başında hayvan yatağı gibi önemli adreslerin yer aldığı internet sitelerinin incelenmesi, şiddetle tavsiye edilmektedir. Yoğun ve elastiki bir yapıya sahip bulunan yüzey dokular, ergonomi ile konforun birleşimini sağlamaktadır. Alt kısımlarında, zemin üzerinde, atık su kanallarının yer almasına dayalı olarak meydana gelmesi muhtemel bakteriyel oluşumların da önüne geçmeyi başarmakta ve drenaj eğimi sayesinde ise kendi kendisini temizlemesini sağlamaktadır.

İnek yatağı ürünlerinin kenar çerçevesi, büyükbaş hayvanların en doğru pozisyonda yatmasını ve son derece kolay bir biçimde ayağa kalkmasını da sağlar. Diğer yandan yatak yüzey dokusu ise hayvanlar ile zemin arasındaki alanın hava sirkülasyonu elde etmesi zorunluluğunu temin etmektedir. Bilhassa temizlik ilkesi açısından oldukça büyük bir önem arz eden inek yatağı için belki de en önemlisi ise doğru mekân ve doğru hayvan türü için doğru ürünlerin temin edilmesi olacaktır. İnek yatağı internet adresi aracılığı ile en kolay ve en güvenli şekilde, doğru ürünü bulmak ve satın almak mümkün olduğu gibi; söz konusu ürün seçim sürecinde de gereken her türlü yardımı almak ve danışma olanağı bulmak da son derece kolay olmaktadır.

 

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur